asdsfafsd 17367 17368

6 tipů na cviky na ruce a prsa bez činek

Jaké cviky na ruce a prsa můžete cvičit doma bez činek? Posilování ramen, bicepsu a tricepsu v domácích podmínkách.

Na našem instagramovém profilu FITUP CZ pravidelně zveřejňujeme tipy na rychlé cviky, které si zacvičíte kdekoliv. Tentokrát si pro vás náš trenér Samo připravil 6 tipů na cviky pro muže na udržení svalů rukou a prsou. Využijte libovolné závaží – naplněné láhve, či tyč se zavěšeným batohem – a zvolte si tak náročnost, jakou potřebujete.

  1. Rozpažování ve stoje

Výchozí pozice je s rukama spuštěnýma po bocích. Zátěž zvedejte jen do výše ramen, dbejte na to, abyste neměli lokty propnuté. Ruce držte stále (i v koncové poloze) po stranách, ne před sebou. Záda mějte stále rovná, tělo během pohybu nehybné.

  • Předpažování ve stoje

Výchozí pozice je s rukama spuštěnýma po bocích. Jednoručky nebo lahve držte s nadhmatem a opírejte je o stehna před tělem. Zátěž zvedejte jen do výše ramen, dbejte na to, abyste neměli lokty propnuté. Pohyb by měl být po celou dobu plynulý a měl by vycházet jen z ramenního kloubu.

  • Triceps ve stoje

Když nemáte k dispozici činku, pomozte si tyčí s jakýmkoliv závažím, které najdete doma. Tímto cvikem posilujete triceps, nezapomeňte však, že pohyb má vycházet z ramen a tělo zůstává statické.

  • Triceps v předklonu

Tento cvik je prý nejlepší cvik na posílení tricepsových svalů v podmínkách bez vybavení, protože v něm zapojíte všechny svaly tricepsu. Nohy mějte blízko sebe a předkloňte se. Ruce (nadloktí) držte na úrovni těla. Činky nebo lahve spouštějte ohybem lokte kolmo na zem.

  • Benchpress bez činek

Alternativou klasického benchpressu s váhou může být v domácích podmínkách zvedání jiného závaží – krabice, batohu apod.

  • Kliky s váhou

Na závěr si dejme kliky, které můžete během domácího tréninku ozvláštnit zátěží v podobě batohu.

Nezapomínejte, že kromě této stránky najdete všechny cviky i na instagramovém profilu FITUP CZ.