asdsfafsd 13599 13602

Léto přichází

Na podzim sis říkal: “ještě je dost času, formu udělám za 10 měsíců …” V zimě: “ještě je dost času, vždyť jsou ještě Vánoce, to si odpírat určitě nebudu …” Na jaře už začalo přituhovat, ale byla tu ještě slova: “jsou Velikonoce, pak už začnu.” Pláže, koupaliště, moře, super pocit. To vše tě v létě čeká. Na to aby sis to všechno užil, potřebuješ jedno. Tělo, alespoň to své. Tak jak se dobře cítíš někde, kde je pořádek a všechno funguje, tak dobře se cítíš i ve svém těle. Pokud je vše jak má, vše funguje jako hodinky. Pokud to tak bude, bude tvůj pocit ze sebe sama na tvém maximu a my ti přejeme abys tento pocit zažil už toto léto. Během zbytku roku si možná nedáváš pozor na to co jíš, kdy chodíš spát a cvičit se ti možná taky nechce. Zde je pár rad jak se dostat do formy. Pokud se jich budeš držet, bude tvá cesta za lepší formou o to lehčí. Leto
  1. Strava Pokud si dáš vyhledat publikace o zdravé stravě, Amazon ti nabídne více než 16 000 titulů, které přísahají, že jen oni ti dají to, co chceš, postavu tvých snů. Některé propagují paleo, jiné veganství, některé ti říkají abys jedl často a málo, jiné radí abys jedl sporadicky, ale velké porce. To, že jich existuje takový počet však hovoří pouze jedno a to, že cest k tvému cíli je několik a možná neexistuje jediný osvědčený způsob. Ale všechny se shodnou v jednom, více než kvantita jídla, rozhoduje jeho kvalita. Proto pro svou letní formu dbej na co nejvýživnější potraviny.
  1. Pohyb V zimě se ani lístek nepohne a dny jsou krátké. Vše jako kdyby spalo. Proto je někdy snazší odmítnout pozvání na sportování. Člověk se raději schoulí pod deku a užívá si zimu jako řádový medvěd, lenošením a pospávání. Ale jak říkali už antičtí Řekové: “Auta musí jezdit, ptáci zpívat a tělo se má hýbat.” Prospěje to tvým kloubům, svalům a i hlavě, trochu “vypustit páru” ve fitku, nebo jen tak změnit prostředí a trochu se protáhnout na podložce. Hlavní je hýbat se. Neskákej do toho rovnýma nohama, začni pomalu, ať se tělo probere. Vše s rozumem. Radíme spíše kratší dobu, ale o to častěji, tělo si lépe zvykne a připomene si dávnou sílu. A neboj se, ani se nenadáš a budeš hvězda místní diskotéky, nebo mistr světa (jen to asi přijde až příští léto).
  1. Odpočinek Táááák, toto je téma, které všude chybí. DOSTATEK ODPOČINKU. Ano léto je plné festivalů, lákavých akcí a nových lidí. Nezapomínej na sebe, na své tělo, potřebuje trochu spánku, trochu nicnedělání. Dopřej si alespoň 8 hodin spánku každý den.
Jez zdravě, dobře se hýbej a odpočívej tak, jako kdybys to myslel vážně. Pokud nebudeš vědět jak dál a budeš potřebovat trochu poradit, určitě se ozvi komukoliv z našeho teamu, v každém našem studiu máme odborníky, kteří ti pomohou nejlépe jak umí a vědí. Držíme palce Team FIT UP!