asdsfafsd 8080 8083

Knedlíky s borůvkovou chia omáčkou

Recept na lahodné tvarohovo-krupicové knedlíky přelité borůvkovou chia omáčkou a ozdobené lístky máty. Ideální pro mlsné jazýčky, které rády sladké. A jsou absolutně bez lepku! 🙂

Budeme potřebovat


Těsto:

hrudkovitý tvaroh 250 g
jemná rýžová krupice 6-8 PL
bio vanilkový puding 2 PL
nepomletý mák 1 PL
vanilkový extrakt ½ ČL
vejce 1 ks

Borůvková chia omáčka:

čerstvé borůvky 150 g
chia semínka 2 PL
kokosová smetana 2 PL
voda 4 PL
kokosový cukr 2 PL

a356130265f0
 

PostupTěsto

Tvaroh rozmícháme s vajíčkem, mákem a vanilkovým extraktem. Následně přimícháme bio vanilkový pudink a postupně přidáváme rýžovou krupici (např. 6-8 lžic, dle toho, aby se vám dobře tvarovaly kuličky, ale moc to raději nepřehánějte, aby nebyly tvrdé). Z těsta tvarujeme malé knedlíky, které pak uvaříme ve vroucí vodě, dokud nevyplavou na povrch.

Borůvková chia omáčka

Chia semínka smícháme s vodou a necháme 5-10 minut odpočívat, dokud se nám nevytvoří tuhý gel. Pak přidáme do mixéru všechny zbylé suroviny, včetně chia gelu, a rozmixujeme je dohladka (pokud se vám bude zdát omáčka hustá, přidejte více vody). Omáčku pak necháme ještě 5-10 minut odpočívat v ledničce, dokud mírně nezhoustne.

Tvarohové knedlíky podáváme přelité borůvkovou chia omáčkou s najemno nakrájenými lístky máty. Popřípadě dozdobíme dle fantazie kokosovým cukrem, kokosovou smetanou, čerstvými borůvkami apod.

Dobrou chuť!

Zdroj receptu: www.fitnessguru.sk
Vezmi si svou hodinu zdarma
Udělat první krok je vždy nejtěžší. Abychom ti cestu za novou formou usnadnili,
tvůj první VSTUP ve FIT UP! je na nás. Získej ho teď!
Chci být členem!
Chci být členem!