asdsfafsd 13480 13523

Jak se zbavit bolesti zad? Zacvičte s příčinou

Problémy se zády často začínáme řešit až tehdy, když se už bolest nedá vydržet. Tehdy začíná kolotoč lékařů, léků, náplastí, masáží … Jednoduše, snažíme se odstranit bolest, ne její příčinu. Pomalu to začíná vypadat tak, jako kdyby byla bolest zad novým trendům. Předbíháme se v tom, kdo má větší potíže a samozřejmě bolí nás úplně všechno: kříže, krk, ramena i hlava. To, co dříve trápilo spíše starší, nás trápí už ve 20-ti.

Začni u kořene

Bolest může mít mnoho příčin – stres, nesprávné držení těla, málo pohybu či sedavé zaměstnání. Máme slabé vnitřní svaly, které jsou zodpovědné za držení těla. Právě to pak způsobuje bolest, respektive přetížení jiných svalů či kloubů. Vnitřní svaly neposílí žádná tabletka ani masáž. Ty pouze potlačují příznaky, a tudíž jsou jen krátkodobým řešením. Jediné, co dlouhodobě pomáhá, je cvičení. Výborná je například jóga, SM systém či pilates. Někdy si zas stačí jen “rozhýbat” ochablé svaly a udržovat si kondici.

Cvič s

U nás ve Fit UP! máme kvalifikované trenéry. Ukážou ti, jak správně cvičit a pomohou ti nastavit si vlastní, na míru šitou sérii cviků. Budou dohlížet na správnost a účinnost tvého cvičení. Pod jejich vedením získáš zpět nejen své zdraví, ale najdeš i radost z tréninku. Nepřestávej s cvičením ani tehdy, když bolest přejde. Neznamená to, že se již nevrátí. Proto je třeba udržovat svaly v kondici a cvičit pravidelně. Staň se naším členem a navštěvuj naše fitka již za 449Kč na měsíc.