asdsfafsd 10716 10730

Jak se neodradit od tréninku

Začátky jsou někdy těžké a spousta lidí své snažení vzdá ještě než pořádně začne, přitom stačí tak málo a všechny tvé sny se můžou splnit. Stačí pouze chtít a vzít trochu rozumu do hrsti. 🙂 Spousta lidí začne své sportovní úsilí na 210 %, nakoupí sportovní oblečení, vyhodí všechno cukroví ze svých zásob, odřízne se od společenského života, dře každý den… dostaví se první výsledky, tak zvýší úsilí na 310%, tvrdohlavě odmítá koláč od babičky, kámoše zná už možná jenom z facebooku, kde sdílí fotky svých úspěchů a pak… o pár dní, týden, dva, měsíc, to prostě nevydrží a BUM všechno se opět otočí o 180 stupňů, dostaví se zpátky všechny chutě po cukroví, večírcích, pivu…a začátečník to raději  vzdá…protože, proč se mučit, když si může raději užívat života?… raději být tlustý než mučený! Anebo jde opravdu mít všechno? 🙂 Ano, jde to
 • Klaď si reálné cíle
Netřeba jít do všeho po hlavě. Pokud si v životě neuběhl najednou ani 800 metrů, nemá smysl očekávat, že hned dáš 5 km. Jdi na to postupně. Prostě to zkus, zaběhni nebo projeď se na kole… tolik kolik zvládneš, nemůžeš už dál? Dej si krátkou pauzu, projdi něco chůzí, jdi dál. Na další den můžeš zkusit o něco víc. Každý má své vlastní tempo, každý je jinak stavěný, každý začíná někde jinde. To, že tvůj kámoš běhá 10 km a ani se přitom nezapotí, neznamená, že to hned půjde i tobě a taky to neznamená, že to nikdy nepůjde i tobě. Každý musí někde začít! Pokud hned na začátku sám sebe znechutíš nereálným očekáváním, daleko to nedotáhneš.
 •  Studuj a neboj se požádat o pomoc
???????????????????????????????????? Chceš vědět jak na to? Studuj, čti články, knížky, navštěvuj fóra, weby. Mluv s lidmi, kteří také sportují. Neboj se požádat o pomoc osobního trenéra! Bez základních znalostí to daleko nedotáhneš a navíc si můžeš i ublížit. Spousty holek a také kluků při snaze zhubnout sklouzlo k poruchám příjmu potravy nebo si poškodilo klouby či záda. Nebuď jedním z nich a jdi na to chytře!
 • Nenech se znechutit a obklop se lidmi, kteří myslí stejně
pexels-photo-13918 ,,Proč se tolik mučíš?“ ,,Zase jdeš cvičit? Pojď raději na pivo.“  Zní to povědomě? Tvoji kámoši to možná nemyslí zle, ale pokud zrovna nejsou fanoušky zdravého životního stylu, tak ti asi nepomůžou.  Ono je i tak dost těžké běžet v létě kolem teras, odkud voní klobásky a třpytí se chlazené pivo a nezahnout rovnou k nim… Proto potřebuješ pořádnou oporu! Neříkáme, že musíš vyměnit všechny přátelé, to rozhodně ne, ale zkus se obklopit také lidmi, kteří tě podpoří. Zajdi do posilovny a zkus se dát do řeči s lidmi, kteří na sobě makají. Zajdi na nějakou větší akci, kde potkáš jak začátečníky, tak pokročilé a nech se inspirovat! A také pamatuj jedno: Nejdříve se tě všichni budou ptát, proč to děláš ale později budou chtít vědět, jak jsi to udělal. 🙂
 • Dělej, co tě baví
active Pokud tě nebaví běhat, není potřeba, aby si každý den běhal 5 km. Zkus třeba kolo, brusle, poraď se s trenérem, který sestaví tréninkový plán přesně pro tebe.
 • Zjistit, co je pro tebe to něj a pak do toho investuj
Spousta lidí se rozhodne pro něco, nejdříve si nakoupí kupy sportovních oblečků a pak pláče nad ztrátou peněz. Pokud nezačneš pořádně běhat, těch pár metrů zpočátku dáš i v obyčejných keckách a domácím triku. Také zvedat závaží budeš stejně dobře v tom reklamním triku z pivovaru, jako v luxusním funkčním. Nejdřív zjisti, co budeš dělat a pak začni investovat. Navíc to můžeš využít jako odměnu pro sebe za dobře podaný výkon.:)
 • Kombinuj cvičení
Kombinuj cardio a silové cvičení. Nejen, že tě to bude více bavit, ale dříve se dostaví i výsledky. 🙂 Spousta žen se bojí silového cvičení, protože nechtějí vypadat jako Arnold Schwarzeneger…:D Pokud nevíš, jak jednotlivá cvičení správně kombinovat, neboj se požádat o pomoc osobního trenéra a opět-studuj.
 • Odměň se a nauč se odpočívat
woman-bed-female-attractive Nemysli si, že jenom proto, že si se dal na zdravý životní styl, musíš teď každý den dřít jak blázen a koláčky uvidíš jenom ve výloze, na kterou budeš bezmocně slintat. Aby se tvé svaly zregenerovali, je potřeba si také dát den volna. Klidně si raz za týden vylož nohy na horu a odpočívej… nebo si zajdi na masáž, zasloužíš si to. 🙂 Pokud jíš zdravě 6 x v týdnu, je ok si jeden den dopřát i cosi smaženého, nebo nějaký ten dortík, samozřejmě není hned potřeba vyčistit celou spíž u babičky. 😀 Ale klidně si můžeš zajít na nějakou pořádnou večeři, nebo třeba i na to pivo s kámoši.
 • Kup si pořádnou váhu
scale-diet-fat-health-53404 Váha, která ti ukazuje hmotnost, ti bude dost k ničemu. Na té si můžeš tak vážit kufry před odletem na dovolenou. Ale pokud jde o změnu těla, uvažuj znovu… Jak ti asi bude, když zjistíš, že si po týdnu snažení zhubl pouze 200 gramů? Ale co kdyby si věděl, že si zhubl 1200 gramů tuku a nabral 1000 gramů svalů? To zní už líp, nebo snad ne? Proto si raději kup váhu, která ti změří i procento tuku v těle. 🙂
 • Nauč se chápat své tělo a nevyšiluj 😉
Pokud si byl včera zrovna tvůj „cheat day“ a večer si s  kámoši na oslavě spořádal celé pečené koleno a dnes ráno ti váha ukazuje o 3 kg  víc, nezahazuj hned všechny sportovní věci a nevztekej se. Tělo dokáže přibrat 1kg tuku při příjmu cca 7000 kcal nad to kolik spálíš, věřím, že většina běžných lidí to není schopná zkonzumovat za 1 den:D…Proč máš teda ty kila navíc?
 1. Máš plný žaludek nestráveného jídla
 2. Máš v sebe spoustu vody, která se tam nahromadila díky „přesolenému jídlu“
Takže opět pokračuj ve svém zdravém stylu a uvidíš, že o pár dní bude zase vše ok.
 • Jez různorodě a chutně
Být na dietě neznamená jíst každý den kuřecí prso a salát. Je spousta chutných a vyvážených receptů. Studuj, nech si poradit, jez zdravě a chutně. Dieta nemusí a ani by neměla být mučením!
 • Nezměň se na fanatika a neznechuť všechny ostatní
bodybuilder-weight-training-stress-38630 Dobrá rada na závěr, pokud tě to opravdu začne pořádně bavit a začneš sportem přímo žít, nauč se udržovat také další aspekty svého života. Není nutné se změnit na sportovního fanatika, který nemluví o ničem jiném než kolik zvedá a jak často zvedá a dny v týdnu zná už jenom jako: „leg day“, „core day“….Sport je fajn a je hodně prospěšný, ale je důležité pěstovat i jiné stránky života a užívat si ho plnými doušky…i takovej dortík, nebo den ležení v posteli má něco do sebe a je důležitý pro šťastnou duši :D. Navíc tvoji kámoši tě budou mít určitě více rádi, pokud jim nebudeš každý den předhazovat, jak si dosáhl ten svůj pekáč buchet a nebudeš jim počítat kalorie v pivu a řízku. 😀 It´s up to you! 🙂