Funkční trénink

Funkční trénink označuje pohyb vycházející z individuálních potřeb jedince. K tomuto pohybu dochází na všech třech úrovních v prostoru (vpřed a vzad, do stran, nahoře a dole). Pozornost věnujeme činnostem každodenního praktického života a pohybem, na které je lidské tělo od přírody stavěné. Sledujeme pohybové zdraví, rozvoj kondice, soustředíme se na dýchání, držení těla a pohybové návyky, tedy na pohybovou stabilitu a koordinaci.

Samozřejmostí jsou různé modifikace, kdy se mění časy zatížení a také časy oddychu, různé kombinace cviků, cviky s vlastní vahou se doplňují s pomůckami. Kromě toho se zaměřujeme na celé tělo, tedy na vrchní část core (střed těla) a spodní část.

Výhody a cíle tréninku

Všestranné zaměření – zapojení všech svalových skupin
Zlepšení výkonu
Budování síly, vytrvalosti, rychlosti a koordinace
Výrazná redukce hmotnosti a efektívní spalování tuku
Rozvoj pružnosti
Pestrost

vision01

Pomůcky, které využíváme při funkčním tréninku

Kettlebell

Kovová koule, která rovnoměrně zatěžuje celé tělo, vylepšuje sílu, koordinaci a posilňuje oběhový systém. Najzákladnějšími cviky jsou swing, squat, snatch, twist, lunge…

Fitlopta

Multifunkční pomůcka při balančním a koordinačním cvičení. Můžeme ji využít při cvičení břicha, nohou, sedacího svalu nebo při strečinku. Studia FIT UP! disponují různými velikostmi fitlopt.

Plyobox

Bedna, která se využívá na skákání, vystupování, přeskakování, opírání …

Bosu

Balanční pomůcka, která zlepšuje koordinaci těla a využívá se též jako rehabilitační pomůcka.

Trx

Závěsný systém, který rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Výhodou je, že se dá rozložit a složit všude, tedy využít kdekoliv.

Další

slam ball, odporová guma, žebřík, lodní lano, hrazda, prekážka, švihadlo, expander, lano,

Galéria

STAŇ SE NAŠÍM VIP ČLENEM
A ZÍSKEJTE DALŠÍ VÝHODY.